7. Vztah se čtrnáctiletým

3. květen 2012 | 09.13 |

Popisoval jsem zde první sex, první lásku a první zamilovanost. U té jsem se trochu rozepsal. Tak proč v tom nepokračovat? Rozhodně zajímavé historky s mou pseudokámoškou nekončí letním táborem.

Náš "vztah" byl při pohledu zpět velice pitoreskní. Tak jako každé přátelství mezi klukem holkou (které prostě neexistuje, ať si každý říká co chce). Scházeli jsme se tak jednou do měsíce, ačkoli já toužil po častějších setkáních. Jenomže V sportovala, učila se, měla zájmy... prostě měla priority jiné než mě. Moje jediná priorita byla ona.

Každá sms od ní bylo požehnání. Každé přikývnutí na schůzku se rovnalo největšímu pocitu štěstí (nepřeháním). A po každém rozloučení poté schůzce jsem si připadal, jako kdybychom zase odjížděli z letního tábora.

Vždy jsme se vítali a loučili objetím, což byly ty nejlepší momenty. Dodnes mě fascinuje, jaký jsem byl do ní zblázněn. Možná to ani nemá s láskou co dělat, protože tohle byla spíš závislost a posedlost.

Nelituju, že se to dělo, ale je pravda, že to trvalo příliš dlouho. Ať počítám, jak počítám, vydrželo mi to nějaké tři roky.

Ale teď mi bylo nějakých šestnáct sedmnáct a ona byla o rok mladší.

A našla si mladšího kluka. Byl jsem na zklamání zvyklý, takže mě to nějak extra nezarmoutilo. Horší bylo, když se mnou začala řešit, jestli se s ním má vyspat nebo ne. Bylo mu totiž 14.

Teď si říkám, že se divím, že mě to neštvalo tak, jak by asi mělo. Mně bylo sedmnáct, jemu čtrnáct a měl mít sex s mou vyvolenou, i když já ještě sex neměl?

Vzal jsem to ale s klidnou hlavou a řekl jí, že je to na ní. A ona se mě zeptala na otázku, kterou jsem měl vyřešenou od dvanácti let a odpověď jsem od té doby nezměnil.

Přistupoval bys ke vztahu jako k něčemu, co bereš vážně a počítáš s tím dotyčným do budoucna nebo bys ho bral jakou zkoušku a po čase by se vidělo, co z toho bude?

Neformulovala to přesně takhle, to dá rozum, ale pointa zůstává. A já řekl, že když bych byl ve vztahu (což byla tenkrát absurdní představa, protože jsem jednoduše nevěřil tomu, že by se mnou nějaká holka chtěla něco mít), tak bych ho bral vážně od začátku.

Ona byla ale jiná. Když si teď zrekapituluju vztahy, které za ty roky měla, tak jich bylo několik. A to mě určitě některých ušetřila. Vzpomínám, jak jsem pokaždé doufal, že už se s někým rozešla a že bude volná. Když se rozešla s tím čtrnáctiletým, vykouzlilo mi to na tváři takový úsměv, který nešel zamaskovat.

"On se rozešel se mnou," řekla.

A já řekl, že je blázen, že tak dokonalou holku těžko potká. Smála se.

Upřímně nechápu, jak jsem to mohl vydržet. I teď, po těch letech si vzpomínám na ten tlak v břiše pokaždé, když mluvila o nějakém svém klukovi. A ten čtrnáctiletý mi obzvlášť pil krev... o něm mám jednu velice trapnou historku... ale o tom až zase příště, vždyť to znáte.


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře